VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України

  17 листопада 2015 року у Києві відбувся VIII з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України, який підбив підсумки роботи організації за п’ять років. 

У роботі заходу взяли участь Голова Профспілки Георгій Труханов, заступники Голови Профспілки Сергій Романюк та Любов Гарбаренко, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, народний депутат України Тарас Кремінь, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, Національний координатор Міжнародного бюро праці в Україні Сергій Савчук, делегати зїзду від обласних організацій, закордонні гостіЄвропейський директор Європейського комітету профспілок освіти Мартін Рьомер, Голова Профспілки болгарських вчителів Янка Такева, запрошені, ЗМІ

На порядок денний було винесено наступні питання:

звіт Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України за період 2010-2015 років;
звіт Контрольно-ревізійної комісії Профспілки;
вибори Голови Профспілки та його заступників.
формування ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
вибори Контрольно-ревізійної комісії Профспілки, Статутної та Мандатної комісій ЦК Профспілки.

У звітній доповіді Георгій Труханов, зокрема зазначив, що захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів спілчан відбувався в умовах змін в суспільно-політичному житті держави, кризових явищ, падіння економіки, багатократного підвищення комунальних тарифів та цін на товари і послуги з використанням усіх передбачених законодавством форм і методів роботи. Але Профспілкою не допущено змін низки законів, постанов Верховної Ради України, що передбачали звуження соціально-економічних інтересів працівників галузі. 

Спільними силами Профспілки та обласних ланок заблоковано наміри влади збільшити показник кількості студентів на 1 викладача до 18 осіб. Збережено нормативи визначення кількості ставок викладачів вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації й не допущено їх передачі на фінансування з місцевих бюджетів.

Збережено законодавчо встановлені норми статей 61 та 57 закону «Про освіту» щодо фінансового забезпечення освітньої галузі, рівня посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників, умов оплати праці спеціалістів закладів освіти, а також норми навчального навантаження вчителів, керівників гуртків, вихователів та наповнюваності класів загальноосвітніх та груп дошкільних і позашкільних навчальних закладів, поділу класів на групи. 
Опротестовано низку запропонованих Кабінетом Міністрів України заходів «шокової терапії». 

Голова профспілки наголосив, що не допущено запровадження Методики віднесення посад працівників бюджетної сфери до розрядів ЄТС та Урядової постанови про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, адже її норми не відповідали гарантіям статті 57 освітянського закону. Врегульовано питання про роботу за сумісництвом працівників, які переміщуються з районів проведення АТО. ЦК Профспілки своєчасно реагував на звернення працівників шкіл, розташованих в зоні проведення АТО, для своєчасної виплати заробітної плати. 
Також до сьогодні триває судовий процес щодо відстоювання реалізації права педагогічних та бібліотечних працівників на встановлення надбавок та доплат у фіксованому розмірі 20% та 50% посадового окладу. 

За словами Георгія Труханова залишається низка трудових та соціально-економічних питань, які потребують нагального вирішення. Це – підвищення розміру мінімальної заробітної плати, прожитковий мінімум, який повинен враховувати оновлений набір продуктів харчування, товарів і послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб людини. Вимагає підвищення розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС на рівні, що перевищує мінімальну заробітну плату, підвищенням тарифних коефіцієнтів, які б забезпечили законодавчо гарантований статтею 57 Закону України «Про освіту» рівень оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників, спеціалістів системи освіти.

Зараз триває активна робота над опрацюванням нової редакції проекту закону «Про освіту», розробленого Міносвіти. І позиція Профспілки чітка – він у жодному разі не повинен погіршувати зміст і обсяг існуючих прав освітян. 

«Галузева Профспілка, як і міжнародні освітянські профспілки, виступає проти приватизації та комерціалізації освітніх послуг. Вкотре підтверджуємо, що освіта у цивілізованому світі не може бути просто засобом задоволення потреб ринку праці у фахівцях. Вона є духовною необхідністю суспільства і інвестицією у майбутнє нації й держави», – насамкінець підкреслив Голова Профспілки Георгій Труханов. 

Наступним питанням було розглянуто звіт Контрольно-ревізійної комісії Профспілки, з яким ознайомила голова КРК Леонарда Ферманюк

Після ґрунтовного обговорення доповідей, внесення конструктивних пропозицій та відкритих дискусій, з’їзд затвердив звіт про п’ятирічну роботу Профспілки щодо соціально-економічного захисту прав освітян України, молоді, яка здобуває освіту, ветеранів педагогічної праці в умовах змін суспільно-політичного життя країни та визначив основні напрями діяльності Профспілки працівників освіти і науки України на наступні 2016-2020 роки.

Відбулися вибори Голови Профспілки та його заступників. Головою Профспілки працівників освіти і науки України шляхом відкритого голосування обрано Георгія Труханова, заступниками Голови – Любов Гарбаренко та Сергія Романюка.

Також було обрано заступників на громадських засадах, ними стали Сергій Пугачов (Голова Вінницького обкому), Володимир Цвих (голова профкому Київського національного університету імені Тараса Шевченка) та Ольга Чабанюк (голова профкому студентів КНЕУ імені Вадима Гетьмана).

       Делегацію Чернівецької області представляли: Дудчак Володимир Васильович – голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки, Лазурко Світлана Іллівна – голова Глибоцької районної організації, Сащук Тетяна Михайлівна – голова первинної профспілкової організації Чернівецької гімназії №7, Косменко Дмитро Іванович – Голова первинної профспілкової організації Новобросківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Сторожинецького району та Боднарук Микола Іванович – голова профкому Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

Опубліковано у Без категорії, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук