Формуємо екологічні компетенції

Автор: autor  |  07 Лют 2018 | розділ: Інформація

«Буде чистою хай країна, де червона цвіте калина.

Гори, ріки і полонина – це моя Україна

Хай же буде моя країна найчарівніша, як перлина.

В моїм серці вона єдина – це моя Україна».

    Всім відомо, що одним із основних завдань сучасної школи є виховання гідного громадянина своєї держави, який може та хоче брати на себе відповідальність за власне майбуття своєї Батьківщини.

Відповідно до нового Державного стандарту, громадянська відповідальність є наскрізною лінією в усіх навчальних предметах.

Наше життя – це постійна взаємодія з природою, тож немає такої діяльності, яка б не впливала на довкілля. Нині важливою умовою узгодження дій людини із законами природи є формування особистості екоцентричного типу та створення нового порядку й вироблення правил співіснування людини з природою. Тож один із ціннісних пріоритетів нашої країни – екологічна освіта й виховання громадян. Екологічна освіта й виховання – це не лише процес цілеспрямованого впливу суспільства на учня та його позицію щодо природного середовища, а й простір міжособистісних відносин, у якому формується цілісна культура особистості та її невіддільна екологічна складова.

Унаслідок заселення людством майже всього суходолу й небачених доти масштабів господарського освоєння довкілля, почали виникати й дедалі загострюватися глобальні екологічні проблеми. Кожна з них, і особливо – всі вони разом здатні спричинити знищення всього живого на нашій планеті. Саме тому людству вже давно час бити на сполох, аби змусити всіх і кожного замислитися над результатами своєї діяльності.

Тому 31 січня на базі освітніх закладув Глибоцького району проведено лекторій : «Екологічна просвіта – одна із ключових компетенцій для української школи». Учні Коровійської ЗОШ, Молодійської ЗОШ, Глибоцького ліцею, Глибоцької гімназії, Кам?янської ЗОШ, Старововчинецького ліцею взяли участь у розмові на важливу тему глобальних екологічних проблем.

Мета нашого лекторію: привернути увагу до глобальних проблем планети, а саме – проблеми сміття та його переробки; формувати екологічну свідомість школярів і відповідальність за власні вчинки.

В роботі лекторію взяли участь перший заступник голови Глибоцької РДА Коломієць В.К., начальник управління освіти Глибоцької РДА Барарюк В.І., Федоряк М.М. – доктор біологічних наук, професор кафедри екології та біомоніторингу Інституту хімії, біології та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Москалик Г.Г., – кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології та біомоніторингу Інституту хімії, біології та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, методист РМЦ Блисенко О.В.

В Глибоцькому районі наразі стартує програма: «Глибоччина без сміття».

Учасники лекторію ділилися своїми напрацюваннями, обговорювали проблемні питання та шляхи їх вирішення. Представники Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича багато цікавого розповіли про проекти державного і міжнародного рівня та навчання студентів на кафедрі екології та біомоніторингу Інституту хімії, біології та біоресурсів.

Однією з ключових компетенцій НУШ є екологічна грамотність і здорове життя, тож усвідомлення даних глобальних проблем і робота на їх вирішення стають невід`ємною частиною життя кожного учасника освітнього процесу.

Коментування закрито.


Статистика