«Поезія Шевченка у вишивці»

Автор: autor  |  16 Лют 2014 | розділ: Інформація

     Перечитуючи безсмертні  твори Т.Г. Шевченка, які й сьогодні не втратили своєї актуальності, гортаючи альбоми з репродукціями живописних і графічних робіт, кожна творча особистість  відчуває силу й велич його духу, що дає наснагу , спонукає до творчості. З ініціативи обласної державної адміністрації, Департаменту освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області започатковано проведення обласної мистецької  акції «Поезія Шевченка у вишивці»,  присвяченої  200-річному ювілею видатного сина українського народу Тараса Шевченка.
         Акція спрямована на відродження традиційної народної вишиванки Буковини, виконання різних вишивальних технік: від хрестика – до низинки, мережок стебнівки, ретязів, виколів, ляхівок, настилу, поверхності, кісок тощо, розвиток самосвідомості, здатностей до творчої самореалізації, пропагування та актуалізація доробку Тараса Шевченка як знакової постаті та  гідного відзначення Року Тараса Шевченка на всіх рівнях закладів освіти,
    До участі у мистецькій акції «Поезія Шевченка у вишивці» долучились і учні Глибоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Юні майстри вишивали картини, рушнички,серветки. Найкращою було визнано роботу учениці 11-А класу Амін Аміни. Дівчині припала до душі поема «Катерина», в якій показано гірку жіночу долю, тому саме ця історія лягла в основу сюжету картини.                Катерина — виплаканий поетом образ жінки, яку власна щирість і довіра прирекли на ганьбу й смерть. Проста, щира, відкрита, з чистим серцем дівчина , зустрівши офіцера, який вражає її вродою, лагідними словами, вогненними поглядами, покохала його, не вагаючись. Вона не може навіть і подумати, що людина, якій вона віддала душу і тіло, може її скривдити. Увесь світ здається їй рожевим, святковим . Саме тому Аміна зі своїм керівником Максимюк Л.І. вирішили вишити картину не на звичайній канві,а на рожевій та ще й з сухозліткою.
   Та офіцер безчесно кидає дівчину. Для Катерини та її батьків настає страшний суд, справжній суд честі, бо жіночу честь суворо стережуть люди і не дарують помилок – світ перетворюється на сірий морок.
        Щоб передати всю безвихідь, усе те горе , контури постатей Катерини, її батьків та людей, що так легко осудили, забувши про заповіді Божі,вишито сірими нитками.
     Для виконання роботи Амін Аміна обрала техніку «косий хрест».
Картину було презентовано учням школи та учасникам районного конкурсу Шевченківських читань.

Залиште коментар:

Статистика