9 травня 2015 року в селі Станівці, на території Станівецького навчально-виховного комплексу відбулося цілий ряд культурних заходів :
- відкриття пам’ятника односельцю ,письменнику, поету, вчителю Василю Постеуки ,який під час Другої світової війни пройшов тортури табору смерті –Бухенвальд, а також відкриття у приміщенні Станівецького навчально-виховного комплексу музею етнографії з метою формування у вихованців закладу любові до рідної землі, свого народу, вивчення своєї історії , традицій, обрядів, звичаїв, збереження та використання пам’яток матеріальної та духовної культури.
Свято пройшло під патронатом Чернівецького благодійного фонду «Дім румунської мови», його голови — громадського діяча, поета Василє Тарицяну. Завдяки йому бюст був виготовлений у Румунії. А головна роль в організації цього міжнародного заходу належала директору місцевої школи
Георгію Яценюку та сільському голові Георгію Жиряді, колективам, які вони очолюють.
Про важливість події та про творчість і життєвий шлях відомого поета Василя Постеуки перед присутніми розповіли, насамперед, учні місцевого навчального закладу та його керівник, дослідники творчості — чернівецький журналіст Іон Крецу та письменник з міста Кимпулунг Іон Філіпчук.
З вітальними словами до гостей та місцевих газд, які зібралися біля погруддя свого земляка звернулися голова райдержадміністрації Георгій Придій, голова районної ради Григорій Ванзуряк, консул Генерального консульства Румунії у Чернівцях Едмонд Нягоє, голова повітової ради повіту Алба Іон Думітрєл та заступник голови повітової ради Бістріца Насауд Александру Бугна. Вітальні слова прозвучали і з боку начальника управління освіти Василя Швеця та голови обласного Товариства румунської культури ім. Міхая Емінеску — Василя Бику, депутатів районної та обласної рад Петра Постевки і Ауріки Божеску, інших.
В пам’ять про цю світлу людину Василя Постеуку та всіх загиблих в застінках концтаборів та у боротьбі з нацизмом, було вшановано хвилиною мовчання.
Організатори свята подякували шановним гостям, всім присутнім, які розділили радість здійсненої справи, яка збереже історичну та культурну пам’ять.