Семінар-практикум керівників гуртків Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді «Організація подорожей з дитячими групами в зимових умовах»

Автор: autor  |  29 Січ 2013 | розділ: Без категорії

          З 18 по 20 січня 2013 року в селі Поляниця Івано-Франківської області був проведений виїзний семінар-практикум керівників гуртків Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді на тему «Організація подорожей з дитячими групами в зимових умовах». Учасники семінару прослухали лекції на теми: «Перша долікарська допомога в походах», «Лавинна небезпека в Українських Карпатах» та «Суддівство змагань з пішохідного туризму».

     В планах семінару було проходження категорійного перевалу за маршрутом с.Поляниця – г.Синяк – г.Малий Горган – т/к «Буковель», проте несприятливі погодні умови і лавинна небезпека на схилах гори Малий Горган, зумовили зміну маршруту. Піднявшись до полонини Хом’яків, керівник семінару вирішив спростити маршрут і зробити сходження на гору Хом’як (1542 м). Пройшовши зону лісу, де стежка була ще натоптаною, група увійшла в зону альпійської сосни та каміння, де їй довелось прокладати стежку самостійно. Глибокий сніг (місцями до поясу) та стрімкі лавинонебезпечні схили зробили підйом на вершину справжнім випробуванням на міцність. Як для молодих керівників гуртків, так і для вже досвідчених туристів-педагогів довелось прикласти максимум зусиль, щоб вийти на вершину гори, де встановлена статуя Діви Марії. Назад, до села, учасники семінару повернулись тим же шляхом, вже по протоптаній ними стежці.

     У день виїзду група відвідала туркомплекс «Буковель» та здійснила екскурсію по місту Яремче. Всі учасники залишились задоволеними проведенням семінару і запропонували зробити його традиційним. Отож, наступні виїзні семінари-практикуми для керівників гуртків Глибоцького ЦТКСЕУМ вже плануються з виїздом у печеру Млинки та зі сплавом по річці Черемош.

Залиште коментар:

Статистика